Anaokulu

İlkokul bünyesindeki anasınıfımız, Montessori eğitim anlayışıyla edinerek öğrenmeye olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Bireyin şahsiyet temellerinin atıldığı 4-6 yaş dönemini bilhassa özelleştirerek sevginin, ilginin, şefkatin, dostluğun, eğlenerek öğrenmenin ortamı haline getirip iyiyi güzeli en iyi ve en güzel şekilde vermeye çalışıyoruz.

  • Öğretmen- öğrenci -veli ilişkisinin aktif, olumlu ve düzenli olduğu kadememizde problemler doğru metotlar ile çözülür.
  • Sosyal ilişkilerin gelişmesi amacıyla geziler ve aktiviteler düzenlenir.
  • Hayatımıza anlam katan, bizi biz yapan özellikler, değerlerimizdir. Sahip olduğumuz sevgi, saygı, hoşgörü, dürüstlük, güvenilirlik, empati gibi kişisel ve sosyal değerleri, doğru -yanlış olarak ifade edilen ahlaki değerleri, güzel-çirkin olarak ifade edilen estetik değerleri, milli, manevi ve dini değerleri ve yaş sınıflarına uygun metotlarla Kur’an-ı Kerimi sevdirerek öğretiyor ve kalıcı hale getiriyoruz.
  • Okul öncesi eğitimin yanısıra branş dersleri ile tanışan miniklerimiz ilkokula uyum noktasında rahat bir geçiş sağlıyorlar.

Bedensel gelişimini destekleyecek sportif aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri voleybol, basketbol, futbol ve tenis alanlarını kullanırlar.
Yemyeşil kampüsümüzün her alanı öğretmen gözetiminde özgürce kullanılır.
Her Çocuk Özeldir düşüncesiyle "Burada hiçbir balık uçmaya, hiçbir kuş yüzmeye zorlanmaz." ilkesini benimseyip bireysel farklılıklarını dikkate alacak şekilde davranıyoruz.
Adım adım büyüme ve değişme süreçlerini birebir gözlemlediğimiz ilkokulda tüm branş derslerinde çocuklarımız eğlenerek uygulayarak 4 yılı dolu dolu, donanımlı, kaliteli, sosyal ve duygusal yönden gelişmeye açık halde geçirirler.
Okul bünyesinde atölyesi bulunan görsel sanatlar, müzik, İngilizce, teknoloji tasarım derslerini uygulayarak öğrenirler.