Ortaokul

  • Yıl içerisinde gelişimi takip edilen öğrencilerimiz birebir ders, etüt ve deneme sınavları ile eksik veya gerekli noktalarda ilgili öğretmenlerinden destek alırlar.
  • Bütün öğrencilerimiz danışman öğretmenleri tarafından takip edilerek, haftalık olarak ödevlendirilmektedir. Ara sınıfların gelişimleri 15 günde bir, sınav gruplarının gelişimleri her hafta sonu yapılan deneme sınavları ile ölçülerek değerlendirilmektedir. Haftanın üç günü akşam etüdü yapan sınav grubu öğrencilerimiz bu süreçte gerekli her türlü desteği alırlar
  • Bedensel gelişimini destekleyecek sportif aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri voleybol, basketbol, futbol ve tenis alanlarını kullanırlar.
  • Öğretmen- öğrenci -Veli ilişkisinin aktif, olumlu ve düzenli olduğu ortaokulda problemler doğru metotlar ile çözülür.
  • Hayatımıza anlam katan, bizi biz yapan özellikler, değerlerimizdir. Sahip olduğumuz sevgi, saygı, hoşgörü, dürüstlük, güvenilirlik, empati gibi kişisel ve sosyal değerleri, doğru -yanlış olarak ifade edilen ahlaki değerleri, güzel-çirkin olarak ifade edilen estetik değerleri, milli, manevi ve dini değerleri ve yaş sınıflarına uygun metotlarla Kur’anı Kerimi sevdirerek öğretiyor ve kalıcı hale getiriyoruz.

Sosyal ilişkilerin gelişmesi amacıyla geziler ve aktiviteler düzenlenir.
Okul bünyesinde atölyesi bulunan görsel sanatlar, müzik, İngilizce, teknoloji tasarım derslerini uygulayarak öğrenirler.
Eğitim hayatında yeni bir kademeye geçen çocuklarımız kaygı ve stres yaşamadan her anlamda destek alacakları ortaokulda, akademik eğitimin yanı sıra rehberlik çalışmaları ile kendilerini geliştirme, farklı bakış açılarına sahip olma, ilgi ve yeteneklerini keşfetme olanaklarını bulurlar.
Gitar, piyano, çello, keman, bağlama, halk oyunları, tiyatro, satranç, zeka oyunları, voleybol, basketbol, yağlı boya, filografi, ahşap boyama, kültür ve edebiyat kulüpleri ile yeteneklerini keşfedip kendilerini geliştirmelerine olanak sağlanır.