İlkokul

İlkokul bünyesindeki anasınıfımız, Montessori eğitim anlayışıyla edinerek öğrenmeye olanak sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Bireyin şahsiyet temellerinin atıldığı 4-6 yaş dönemini bilhassa özelleştirerek sevginin, ilginin, şefkatin, dostluğun, eğlenerek öğrenmenin ortamı haline getirip iyiyi güzeli en iyi ve en güzel şekilde vermeye çalışıyoruz.

Okul öncesi eğitimin yanısıra branş dersleri ile tanışan miniklerimiz ilkokula uyum noktasında rahat bir geçiş sağlıyorlar.

Adım adım büyüme ve değişme süreçlerini birebir gözlemlediğimiz ilkokulda tüm branş derslerinde çocuklarımız eğlenerek uygulayarak 4 yılı dolu dolu, donanımlı, kaliteli, sosyal ve duygusal yönden gelişmeye açık halde geçirirler.

Her Çocuk Özeldir düşüncesiyle "Burada hiçbir balık uçmaya, hiçbir kuş yüzmeye zorlanmaz." ilkesini benimseyip bireysel farklılıklarını dikkate alacak şekilde davranıyoruz.

Yemyeşil kampüsümüzün her alanı öğretmen gözetiminde özgürce kullanılır.

Öğretmen- öğrenci -veli ilişkisinin aktif, olumlu ve düzenli olduğu ilkokulda problemler doğru metotlar ile çözülür.

Sosyal ilişkilerin gelişmesi amacıyla geziler ve aktiviteler düzenlenir.

Okul bünyesinde atölyesi bulunan görsel sanatlar, müzik, İngilizce, teknoloji tasarım derslerini uygulayarak öğrenirler.

Bedensel gelişimini destekleyecek sportif aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri voleybol, basketbol, futbol ve tenis alanlarını kullanırlar.

Hayatımıza anlam katan, bizi biz yapan özellikler, değerlerimizdir. Sahip olduğumuz sevgi, saygı, hoşgörü, dürüstlük, güvenilirlik,  empati gibi kişisel ve sosyal değerleri, doğru -yanlış olarak ifade edilen ahlaki değerleri, güzel-çirkin olarak ifade edilen estetik değerleri, milli, manevi ve dini değerleri ve yaş sınıflarına uygun metotlarla Kur’anı Kerimi sevdirerek öğretiyor ve kalıcı hale getiriyoruz.

 
222222
 
Lider Yangın